Njegova Ekselencija gospodin Basel Salah, Ambasador Arapske Republike Egipat u Srbiji posetio je Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu u četvrtak, 18. aprila 2024. godine gde su ga svečano dočekali prof. dr Dragan Soleša, rektor Univerziteta Privredna akademija, prof. dr Milan Počuča, dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, prof. dr Predrag Mirković, predsednik Saveta Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, prof. dr Sanja Škorić, prodekanka za nastavu Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe i Tamara Krstić, direktorka marketinga Univerziteta Privredna akademija.

Već tradicionalno održan je treći po redu stručni seminar na Kopaoniku pod nazivom "Kako da postanete dobar pravnik - Vidiš li diskriminaciju". Fakultet je i ove godine nagradio najbolje i najaktivnije studente/kinje potpuno besplatnim učešćem na dvodnevnom seminaru.

U ponedeljak, 8. aprila 2024. godine, u svečanoj sali Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu, održan je sastanak kome su prisustvovali profesor emeritus dr Aleksandar Radovanov, profesor emeritus dr Dragomir Đorđević, redovni profesor u penziji i nekadašnji dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu, dr Aleksandar Ignjatović, advokat dr Aleksandar Milić, dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, prof. dr Milan Počuča, prodekanka za nastavu, prof. dr Sanja Škorić, prodekanka za nauku, prof. dr Jelena Matijašević, prodekanka za međunarodnu saradnju, prof. dr Marijana Mladenov i prof. dr Borislav Bojić.

Inovacioni forum Srbija–Francuska pod nazivom "Inovate for planet: Play Green" održan je 3. i 4. aprila 2024. godine u Palati Srbija, na kom je učestvovao i prof. dr Milan Počuča, dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, kao zamenik predsednice Odbora za akreditaciju naučno-istraživačkih organizacija Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije.

U organizaciji Univerziteta Privredna akademija, u amfiteatru Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu 27. marta 2024. godine održana je tribina pod nazivom „Naučnik, diplomata i rodoljub - Pupin“.

Predstavnici Međunarodne mreže univerziteta „Kompostela“ su 25. i 26. marta 2024. godine posetili Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu. Goste su pozdravili prorektor za nauku Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu i dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, prof. dr Milan Počuča, prodekanka za međunarodnu saradnju, prof. dr Marijana Mladenov, i direktorka marketinga Univerziteta, Tamara Krstić.

Prof. dr Milan Počuča, dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu i Pokrajinska zaštitnica građana - Ombudsmanka, doc. dr Dragana Ćorić sastali su se u ponedeljak, 25. marta 2024. godine u prostorijama Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu. Sastanku je prisustvovala i prof. dr Jelena Matijašević, prodekanka za nauku.

Na međunarodnom sajmu obrazovanja „Putokazi”, koji je održan 21-23. marta 2024. godine, po devetnaesti put na Novosadskom sajmu, uručena su priznanja najboljim vaspitno-obrazovnim ustanovama, među kojima je Pravni fakultet za privredu i pravosuđe nagrađen Velikom zlatnom medaljom, dok je Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu poneo titulu Šampiona kvaliteta 19. međunarodnog sajma obrazovanja „Putokazi“.