STUDENTSKA PRAKSA KOD POKRAJINSKOG ZAŠTITNIKA GRAĐANA

10.05.2023.godine Novosti

Studenti/kinje treće godine Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu učestvovali su u programu praktične nastave kod Pokrajinskog zaštitnika građana - Ombudsmana.

Praktična nastava je organizovana u dva ciklusa, od 3.4. do 7.4.2023. godine i od 24.4. do 28.4.2023. godine. Mentor studentima tokom praktične nastave bila je doc. dr Dragana Ćorić, Pokrajinska zaštitnica građana - Ombudsmanka.

Program tokom petodnevne praktične nastave u oba ciklusa obuhvatio je upoznavanje studenata/kinja o nadležnosti i organizaciji institutucije, specifičnosti rada te postupanje po pritužbama, analizu opšte nadležnosti Ombudsmana, analizu i predavanja u oblasti zaštite prava deteta, ravnopravnosti polova, zaštite prava nacinalnih manjina, te evaluaciju održane praktične nastave.

Praktičnu nastavu kod Pokrajinskog zaštitnika građana - Ombudsmana, organizovala je prof. dr Jelena Matijašević, prodekanka za nauku.