MEĐUNARODNI NAUČNO-STRUČNI SKUP The right to access (mental) health care

06.11.2023.godine Konferencije

Pokrajinska zaštitnica građana u saradnji sa Medicinskim fakultetom Univerziteta u Novom Sadu, organizovala je 3. i 4. novembra 2023. godine sedmi međunarodni naučno-stručni skup pod nazivom The right to access (mental) health care.

U petak, 03.novembra 2023. godine, ispred Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu, svoje izlaganje na temu "The basic characteristics and significance of health insurance in the Republic of Serbia" imala je prof. dr Jelena Matijašević, prodekan za nauku i glavna urednica naučnog časopisa "Pravo-teorija i praksa". Autori naučnog članka "The basic characteristics and significance of health insurance in the Republic of Serbia", koji će biti objavljen u istoimenom zborniku sa pomenute konferencije su prof. dr Milan Počuča, dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu i prof. dr Jelena Matijašević.